Laureaci olimpiad fizycznych
Listy Laureatów i wyróżnionych w zawodach finałowych zostały umieszczone poniżej - pod danymi laureatów i finalistów z okręgu szczecińskiego.
Na stronie KGOF jest wyszukiwarka z danymi osiągnięć zawodników w III stopniu OF i Międzynarodowej Olimpiadzie Fizycznej.
W załączonym pliku Laureaci i Finaliści OF I - XL (plik xls) zostały zebrane dane z olimpiad fizycznych od I (1951/1952) do XL (1990/91), uwzględniające dane laureatów, w części finalistów i wyróżnionych, jak również ich nauczycieli i aktualne dane szkół. Dla części zawodów brakuje danych lub są niepełne. Dane zebrano z dostępnych źródeł - książek z olimpiad fizycznych, artykułów w czasopiśmie Fizyka w Szkole, danych z archiwum KGOF i KOOF w Szczecinie, danych na stronach www szkół - ich historii, list absolwentów też danych na byłym portalu Nasza Klasa. Dla drobnej części - informacji udzielonych od samych laureatów i szkół. Jeśli osobie przeglądającej wiadome będzie coś ponad to co przedstawiono w pliku - proszę uzupełnić, też zweryfikować przesyłając inf. na adres: Tadeusz.Molenda( )usz.edu.pl
Laureaci i finaliści z okręgu szczecińskiego
LXX Olimpiada Fizyczna w roku szkolnym 2020/2021
Z naszego okręgu w zawodach finałowych wzięło udział 4 zawodników z 2 szkół na 77 z 13 okręgów. Ze względu na pandemię Zawody II st. cz. teoretycznej odbyły się zdalnie, zawody III st. odbyły się na uczelniach miast w których są siedziby KOOF. Zawodnicy z naszego okręgu uzyskali następującą klasyfikację:
- Dawid Maskalaniec - laureat, 8. miejsce; uczeń kl. 3, Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Szczecinku (zawodnik zadania rozwiązywał w Poznaniu); nauczyciel (osoba przygotowująca do zaw.) - dr hab. Karol Bartkiewicz
- Michał Papajewski, kl. 3; XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - profesor oświaty mgr Marek Golka
- Miłosz Pluciński, kl. 3; XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - profesor oświaty mgr Marek Golka
- Szymon Urban, kl. 3; XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - profesor oświaty mgr Marek Golka
LXIX Olimpiada Fizyczna w roku szkolnym 2019/2020
Z naszego okręgu do zawodów III stopnia zostało zakwalifikowanych 8 zawodników z 3 szkół. Zawody finałowe, zaplanowane na 4-5 kwietnia 2020 r., ze względu na pandemię koronawirusa zostały odwołane. Wszyscy zawodnicy w kraju zakwalifikowani do III stopnia - w liczbie 77, uzyskali tytuł finalisty. Tytułu laureata LXIX Olimpiady Fizycznej nie nadano.
Finaliści z naszego okręgu:
- Leon Dybioch, kl. 3; II Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie; nauczyciel - mgr Ryszard Pliński
Uczniowie XIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie, kl. 3; nauczyciel - profesor oświaty mgr Marek Golka:
- Kornel Howil,
- Mateusz Janaszkiewicz,
- Justyna Jaworska,
- Jakub Kusyk,
- Jerzy Stempiński,
- Tomasz Twardoch.
- Dawid Maskalaniec, kl. 2; Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Szczecinku (zawodnik zadania rozwiązywał w Poznaniu); nauczyciel - dr hab. inż. Tomasz Polak, dr Przemysław Grzybowski
LXVIII Olimpiada Fizyczna w roku szkolnym 2018/2019
Z naszego okręgu w z,awodach finałowych wzięło udział 11 zawodników z 2 szkół na 74 z 13 okręgów, którzy uzyskali następującą klasyfikację:
- Piotr Sawicki - laureat, 4. miejsce; uczeń kl. 3, XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - profesor oświaty mgr Marek Golka
- Wojciech Kolesiński - laureat, 10. miejsce; uczeń kl. 3, XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - profesor oświaty mgr Marek Golka
- Tomasz Twardoch - laureat, 19. miejsce; uczeń kl. 2, XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - profesor oświaty mgr Marek Golka
- Krzysztof Druciarek - laureat, 21. miejsce; uczeń kl. 3, XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - profesor oświaty mgr Marek Golka
- Jakub Cięciel, kl. 3; I Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze, nauczyciel - mgr inż. Krzysztof Szponer
- Michał Czerepaniak, kl. 3; XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - profesor oświaty mgr Marek Golka
- Piotr Filipiak, kl. 3; XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - profesor oświaty mgr Marek Golka
- Kornel Howil, kl. 2; XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - profesor oświaty mgr Marek Golka
- Justyna Jaworska, kl. 2; XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - profesor oświaty mgr Marek Golka
- Wiktor Rydygier, kl. 2; XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - profesor oświaty mgr Marek Golka
- Karol Ważny, kl. 3; I Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze, nauczyciel - mgr inż. Krzysztof Szponer
LXVII Olimpiada Fizyczna w roku szkolnym 2017/2018
Z naszego okręgu w zawodach finałowych wzięło udział 11 zawodników z 4 szkół na 80 z 12 okręgów, którzy uzyskali następującą klasyfikację:
- Łukasz Białas - laureat, 1. miejsce; uczeń kl. 3, XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - profesor oświaty mgr Marek Golka
- Maciej Maruszczak - laureat, 4. miejsce; uczeń kl. 3, XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - profesor oświaty mgr Marek Golka
- Jakub Bednarz - laureat, 19. miejsce; uczeń kl. 3, I Liceum Ogólnokształcące w Gorzowie Wlkp., nauczyciel - mgr Zbigniew Łuczka
- Piotr Sawicki - laureat, 24. miejsce; uczeń kl. 2, XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - profesor oświaty mgr Marek Golka
- Krzysztof Druciarek - laureat, 29. miejsce; uczeń kl. 2, XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - profesor oświaty mgr Marek Golka
- Michał Bukowski, kl. 3; IV Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze, nauczyciel - mgr Jan Pawlak
- Ryszard Gromek, kl. 3; XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - profesor oświaty mgr Marek Golka
- Wiktor Kraśnicki, kl. 3; XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - profesor oświaty mgr Marek Golka
- Kornel Księżak, kl. 3; XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - profesor oświaty mgr Marek Golka
- Karol Ważny, kl. 2; I Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze, nauczyciel - mgr inż. Krzysztof Szponer
- Wiktor Włodarczyk, kl. 3; XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - profesor oświaty mgr Marek Golka
LXVI Olimpiada Fizyczna w roku szkolnym 2016/2017
Z naszego okręgu do zawodów finałowych zostało zakwalifikowanych 12 zawodników, wzięło udział 11 zawodników z 4 szkół na 71 z 13 okręgów, którzy zostali finalistami:
- Jakub Bednarz, kl. 2; I Liceum Ogólnokształcące w Gorzowie Wlkp., nauczyciel - mgr Zbigniew Łuczka
- Łukasz Białas, kl. 2; XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - profesor oświaty mgr Marek Golka
- Bartosz Dzięcioł, kl. 3; XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - profesor oświaty mgr Marek Golka, mgr Tomasz Skowron, mgr Wanda Jasińska
- Paweł Kopaczyk, kl. 3; XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - profesor oświaty mgr Marek Golka, mgr Wanda Jasińska
- Kornel Księżak, kl. 2; XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - profesor oświaty mgr Marek Golka
- Maciej Maruszczak, kl. 2; XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - profesor oświaty mgr Marek Golka
- Maciej Michałów, kl. 3; I Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze, nauczyciel - mgr inż. Krzysztof Szponer
- Andrzej Miotk, kl. 3; II Liceum Ogólnokształcące w Gorzowie Wlkp., nauczyciel - mgr Łukasz Januszke, Jarosław Miotk
- Filip Piórski, kl. 3; XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - profesor oświaty mgr Marek Golka
- Paweł Poczobut, kl. 3; XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - profesor oświaty mgr Marek Golka
- Philip Smolenski-Jensen, kl. 3; XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - profesor oświaty mgr Marek Golka
LXV Olimpiada Fizyczna w roku szkolnym 2015/2016
Z naszego okręgu w zawodach III stopnia wzięło udział 11 zawodników na 69 z 13 okręgów, którzy uzyskali następującą klasyfikację:
- Mateusz Raczyński - laureat, 1. miejsce; ucz. kl. 3, XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - profesor oświaty mgr Marek Golka
- Karol Niczyj - laureat, 12. miejsce; ucz. kl. 3, Liceum Ogólnokształcące w Żaganiu, nauczyciel - mgr Mirosław Augustyniak
- Maksymilian Marzec - laureat, 14. miejsce; ucz. kl. 3, XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - profesor oświaty mgr Marek Golka
- Mateusz Goślinowski - laureat, 17. miejsce; ucz. kl. 3, XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - profesor oświaty mgr Marek Golka
- Bartosz Dzięcioł - finalista; ucz. kl. 2, XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - profesor oświaty mgr Marek Golka
- Maciej Janicki - finalista; ucz. kl. 3, I Liceum Ogólnokształcące w Koszalinie, nauczyciel - mgr Ryszard Pawelski
- Adrian Koźluk - finalista; ucz. kl. 2, XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - profesor oświaty mgr Marek Golka
- Paweł Poczobut - finalista; ucz. kl. 2, XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - profesor oświaty mgr Marek Golka
- Michał Pychtin - finalista; ucz. kl. 2, XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - mgr Wanda Jasińska
- Philip Smolenski-Jensen - finalista; ucz. kl. 2, XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - profesor oświaty mgr Marek Golka
- Wojciech Szwarc - finalista; ucz. kl. 3, XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - profesor oświaty mgr Marek Golka
LXIV Olimpiada Fizyczna w roku szkolnym 2014/2015
Z naszego okręgu w zawodach III stopnia wzięło udział 16 zawodników na 74 z 13 okręgów, którzy zostali finalistami:
- Agata Dudkiewicz, kl. 3; XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - profesor oświaty mgr Marek Golka
- Krzysztof Filipiak, kl. 2; XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - profesor oświaty mgr Marek Golka
- Adrian Koźluk, kl. 1; XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - profesor oświaty mgr Marek Golka
- Agata Lonc, kl. 3; XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - profesor oświaty mgr Marek Golka
- Kornelia Łukojć, kl. 3; XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - profesor oświaty mgr Marek Golka
- Maksymilian Marzec, kl. 2; XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - profesor oświaty mgr Marek Golka
- Marcin Michorzewski, kl. 3; XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - profesor oświaty mgr Marek Golka
- Karol Niczyj, kl. 2; Liceum Ogólnokształcące w Żaganiu, nauczyciel - mgr Mirosław Augustyniak
- Paweł Poczobut, kl. 1; XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - profesor oświaty mgr Marek Golka
- Mateusz Raczyński, kl. 2; Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, przygotowujący do zawodów - profesor oświaty mgr Marek Golka
- Sebastian Roy, kl. 3; XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - profesor oświaty mgr Marek Golka
- Piotr Rugor, kl. 3; XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - profesor oświaty mgr Marek Golka
- Philip Smolenski-Jensen, kl. 1; XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - profesor oświaty mgr Marek Golka
- Jakub Sztyma, kl. 3; V Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - mgr Lilianna Stochmal
- Wojciech Szwarc, kl. 2; XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - profesor oświaty mgr Marek Golka
- Andrzej Zapała, kl. 3; I Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze, nauczyciel - mgr inż. Krzysztof Szponer
LXIII Olimpiada Fizyczna w roku szkolnym 2013/2014
Z naszego okręgu w zawodach III stopnia, wzięło udział 4 zawodników na 64 z 13 okręgów, którzy zostali finalistami:
- Anna Czerwińska, kl. 2; XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - profesor oświaty mgr Marek Golka
- Adrian Koźluk, kl.3; Gimnazjum nr XVI w Szczecinie, nauczyciel - profesor oświaty mgr Marek Golka
- Michał Miotk, kl. 3; II Liceum Ogólnokształcące w Gorzowie Wlkp., nauczyciel - mgr Łukasz Januszke
- Damian Orzeszek, kl. 3; XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - profesor oświaty mgr Marek Golka
LXII Olimpiada Fizyczna w roku szkolnym 2012/2013
Z naszego okręgu w zawodach III stopnia wzięło udział 4 zawodników na 55 z 13 okręgów, którzy zostali finalistami:
- Przemysław Aszkowski, kl. 3; I Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze, nauczyciel - mgr inż. Krzysztof Szponer
- Krzysztof Błoszyk, kl. 3; I Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze, nauczyciel - mgr inż. Krzysztof Szponer
- Piotr Kozakowski, kl. 3; I Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze, nauczyciel - mgr inż. Krzysztof Szponer
- Michał Sułek, kl. 3; XIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie, nauczyciel - profesor oświaty mgr Marek Golka
LXI Olimpiada Fizyczna w roku szkolnym 2011/2012
Z naszego okręgu w zawodach III stopnia wzięło udział 4 zawodników na 69 z 13 okręgów, którzy zostali finalistami:
- Krzysztof Błoszyk, kl. 2; I Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze, nauczyciel - mgr inż. Krzysztof Szponer
- Jakub Chmiel, kl. 3; Społeczne Liceum Ogólnokształcące Żarach, nauczyciel - dr Bogdan Grabiec
- Piotr Kozakowski, kl. 2; I Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze, nauczyciel - mgr inż. Krzysztof Szponer
- Joanna Stadnik, kl. 3; V Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze, nauczyciel - mgr Józef Sozański
LX Olimpiada Fizyczna w roku szkolnym 2010/2011
Z naszego okręgu w zawodach III stopnia wzięło udział 2 zawodników na 73 z 12 okręgów, którzy zostali finalistami:
- Tomasz Młynarczyk, kl. 3; I Liceum Ogólnokształcące w Kołobrzegu, nauczyciel - mgr Witold Grabowski
- Mateusz Spychała, kl. 3; II Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - mgr Ziemowit Niedzielko
LIX Olimpiada Fizyczna w roku szkolnym 2009/2010
Do zawodów III stopnia zostało zakwalifikowanych 49 zawodników z 12 okręgów. Z naszego okręgu nie zakwalifikował się żaden uczeń.
LVIII Olimpiada Fizyczna w roku szkolnym 2008/2009
Z naszego okręgu w zawodach III stopnia wzięło udział 2 zawodników na 66 z 13 okręgów, którzy zostali finalistami:
- Paweł Kulboka, kl. 3; XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - mgr Tomasz Skowron
- Krzysztof Lorek, kl. 3; Liceum Ogólnokształcące STSG w Świnoujściu, nauczyciel - mgr Wojciech Lech
LVII Olimpiada Fizyczna w roku szkolnym 2007/2008
Z naszego okręgu w zawodach III stopnia wzięło udział 4 zawodników na 71 z 13 okręgów, którzy zostali finalistami:
- Michał Cichowski, kl. 2; XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - mgr Tomasz Skowron
- Krzysztof Golczak, kl. 3; I Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze, nauczyciel - mgr inż. Krzysztof Szponer
- Marcin Tomiak, kl. 3; I Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze, nauczyciel - mgr inż. Krzysztof Szponer
- Konrad Wenz, kl. 3; II Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie, nauczyciel - mgr Ryszard Pliński
LVI Olimpiada Fizyczna w roku szkolnym 2006/2007
Z naszego okręgu w zawodach III stopnia wzięło udział 3 zawodników na 58 z 13 okręgów, którzy uzyskali następującą klasyfikację:
- Joanna Bogdanowicz – laureatka, 14. miejsce; ucz. kl. 2, XIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie, nauczyciel - mgr Krzysztof Łyszczek
- Tomasz Choczewski – finalista; ucz. kl. 3 II Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie, nauczyciel - mgr Ryszard Pliński
- Krzysztof Wójcik – finalista; ucz. kl. 3 XIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie, nauczyciel - mgr Krzysztof Łyszczek
LV Olimpiada Fizyczna w roku szkolnym 2005/2006
Z naszego okręgu w zawodach III stopnia wzięło udział 6 zawodników na 58 z 13 okręgów, którzy zostali finalistami:
- Łukasz Dulny, kl. 2; XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - mgr Tomasz Skowron
- Paweł Kuczma, kl. 3; V Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze, nauczyciel - mgr Urszula Kobus
- Jakub Meller, kl. 2; I Liceum Ogólnokształcące w Koszalinie, nauczyciel - mgr Stefan Turowski
- Tomasz Motyliński, kl. 3; II Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - mgr Ryszard Pliński
- Tomasz Szumski, kl. 2; I Liceum Ogólnokształcącego w Koszalinie, nauczyciel - mgr Stefan Turowski
- Michał Tomza, uczeń kl. 3; Społecznego Liceum Ogólnokształcącego Żarach, nauczyciel - mgr Teresa Nowak
- Krzysztof Wójcik, uczeń kl. 2; XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - mgr Krzysztof Łyszczek
LIV Olimpiada Fizyczna w roku szkolnym 2004/2005
Z naszego okręgu w zawodach III stopnia wzięło udział 8 zawodników na 75 z 13 okręgów, którzy uzyskali następującą klasyfikację:
- Krzysztof Kąs – laureat, 3. miejsce; ucz. kl. 3, XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - mgr Tomasz Skowron
- Filip Żukiewicz – laureat, 15. miejsce; ucz. kl. 3, Społecznego Liceum Ogólnokształcące w Szczecinku, nauczyciel - mgr Krystyna Jagielska
- Grzegorz Chilkiewicz – finalista; ucz. kl. 3, Liceum Ogólnokształcące w Goleniowie, nauczyciel - mgr Teresa Ginielewicz
- Artur Henrykowski – finalista; ucz. kl. 3, I Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze, nauczyciel - mgr inż. Krzysztof Szponer
- Piotr Staszak– finalista; ucz. kl. 3, I Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze, nauczyciel - mgr inż. Krzysztof Szponer
- Sylwia Święcicki – finalistka; ucz. kl. 2, I Liceum Ogólnokształcące w Koszalinie, nauczyciel - mgr Stefan Turowski
- Piotr Tomiak – finalista; ucz. kl. 3, I Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze, nauczyciel - mgr inż. Krzysztof Szponer
- Michał Tomza – finalista; ucz. kl. 2, Społeczne Liceum Ogólnokształcące Żarach, nauczyciel - mgr Teresa Nowak
LIII Olimpiada Fizyczna w roku szkolnym 2003/2004
Z naszego okręgu w zawodach III stopnia wzięło udział 5 zawodników na 61, którzy uzyskali następującą klasyfikację:
- Marcin Suszczewicz – laureat, 12. miejsce; ucz. kl. 4, XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - mgr Krzysztof Łyszczek
- Wojciech Marański – laureat, 19. miejsce; ucz. kl. 4, Liceum Ogólnokształcące w Żaganiu, nauczyciel - mgr Mirosław Augustyniak
- Artur Henrykowski – finalista; ucz. kl. 2, I Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze, nauczyciel - mgr inż. Krzysztof Szponer
- Krzysztof Kąs – finalista; ucz. kl. 2, XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - mgr Tomasz Skowron
- Paweł Siemionko – finalista; ucz. kl. 4, V Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze, nauczyciel - mgr Józef Sozański
LII Olimpiady Fizycznej w roku szkolnym 2002/2003
Z naszego okręgu w zawodach III stopnia wzięło udział 4 zawodników na 68 z 13 okręgów. Uzyskali następującą klasyfikację:
- Szymon Szafraniec – laureat, 1. miejsce; uczeń kl. 4 II Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wlkp., nauczyciel - mgr Bogumiła Jankowska
- Piotr Stawiński – laureat, 17. miejsce; uczeń kl. 4 Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Koszalinie, nauczyciel - mgr Maria Kłysz
- Paweł Śledź – laureat, 19. miejsce; uczeń kl. 3 XIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie, nauczyciel - mgr Krzysztof Łyszczek
- Wojciech Marański – finalista, uczeń kl. 3 Liceum Ogólnokształcącego w Żaganiu, nauczyciel - mgr Mirosław Augustyniak
W historii naszego okręgu i w historii olimpiady fizycznej dla terenów naszego okręgu, podobny układ laureatów mieliśmy tylko jeden raz – w XLIII olimpiadzie (1993/94). Wówczas to po raz pierwszy mieliśmy zwycięzcę, był nim Marek Czajkowski – wówczas uczeń klasy trzeciej XIII LO w Szczecinie, który jako jedyny w naszym okręgu był trzykrotnie laureatem Olimpiady Fizycznej. Już jako uczeń klasy 1. w roku szkolnym 1991/92 zajął drugie miejsce. Drugie miejsce przypadło dla naszego regionu trzykrotnie – ostatnio w LI OF w 2002 roku. Zdobył je uczeń V LO w Zielonej Górze – Piotr Powałowski.
LI Olimpiada Fizyczna w roku szkolnym 2001/2002
Z naszego okręgu w zawodach III stopnia wzięło udział 4 zawodników na 71 z 13 okręgów, którzy uzyskali następującą klasyfikację:
- Piotr Powałowski – laureat, 2 miejsce; uczeń kl. 4 V Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze, nauczyciel - mgr Józef Sozański
- Adam Klepacki – finalista, uczeń kl. 4 Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Szczecinie, nauczyciel - mgr Krzysztof Łyszczek
- Tomasz Szajna – finalista, uczeń kl. 4 V Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze, nauczyciel - mgr Józef Sozański
- Tomasz Tylenda, uczeń kl. 3 V Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie, nauczyciel - mgr Hanna Bartnik
L Olimpiada Fizyczna w roku szkolnym 2000/2001
Z naszego okręgu w zawodach III stopnia, które odbyły się 20 i 22 kwietnia, wzięło udział 5 zawodników na 70 z 13 okręgów, którzy uzyskali następującą klasyfikację:
- Piotr Powałowski – laureat, 9 miejsce; uczeń kl. 3 V Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze, nauczyciel - mgr Józef Sozański
- Piotr Chudziński - finalista, uczeń kl. 4 I Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze, nauczyciel - mgr Andrzej Maciejewski
- Łukasz Czekaj - finalista, uczeń kl. 4 Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Koszalinie, nauczycielka - mgr Mirosława Bieńkowska
- Michał Lipiecki – finalista, uczeń kl. 5 Zespołu Szkół Elektroniczno-Elektrycznych w Koszalinie, nauczyciel - mgr Waldemar Grężlikowski
- Wojciech Zinka, uczeń kl. 4 Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Koszalinie, nauczyciel - mgr Mirosława Bieńkowska
XLIX Olimpiada Fizyczna w roku szkolnym 1999/2000
Z naszego okręgu w zawodach finałowych, które odbyły się 25 i 26 kwietnia, wzięło udział 2 zawodników na 69 z 13 okręgów, którzy zostali finalistami:
- Piotr Chudziński, kl. 3; I Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze, nauczyciel - mgr Andrzej Maciejewski
- Michał Lipiecki, kl. 4; Zespół Szkół Elektroniczno-Elektrycznych w Koszalinie, nauczyciel - mgr Waldemar Grężlikowski
XLVIII Olimpiada Fizyczna w roku szkolnym 1998/1999
Z naszego okręgu w zawodach finałowych, które odbyły się 6 i 7 kwietnia, wzięło udział 5 zawodników na 62 z 13 okręgów, którzy uzyskali następującą klasyfikację:
- Piotr Nowakowski - laureat, 5. miejsce; uczeń kl. 4, II LO w Gorzowie Wlkp., nauczycielka - mgr Bogumiła Jankowska
- Piotr Buciak - finalista; uczeń kl. 5, ZSEE w Szczecinie, nauczyciel - mgr Zbigniew Słówko
- Łukasz Czekaj - finalista; uczeń kl. 2, ZSO nr 1 w Koszalinie, nauczycielka - mgr Mirosława Bieńkowska
- Janusz Gregorczyk - finalista; uczeń kl. 4, V LO w Szczecinie, nauczycielka - mgr Lilianna Stochmal
- Anna Kaczmarek - (jedyna) finalistka; uczennica kl. 4, IX Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie, nauczycielka - mgr Bożena Łoś-Nowak
XLVII Olimpiada Fizyczna w roku szkolnym 1997/1998
Z naszego okręgu w zawodach finałowych wzięło udział 3 zawodników, którzy uzyskali następującą klasyfikację:
- Tomasz Radziszewski - laureat, 13. miejsce; uczeń kl. 3, Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Żarach, nauczycielka - mgr Teresa Nowak
- Krzysztof Bulanowski - finalista; uczeń kl. 4, Liceum Ogólnokształcące w Słubicach, nauczyciel - mgr J. Bil
- Tomasz Stasiak - finalista; uczeń kl. 4, Liceum Ogólnokształcące w Choszcznie, nauczycielka - mgr B. Rakowska
XLVI Olimpiada Fizyczna w roku szkolnym 1996/1997
Z naszego okręgu w zawodach finałowych wzięło udział 2 zawodników na 33, którzy uzyskali zostali finalistami:
- Kamil Kozera, uczeń kl. 4, VI Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - mgr Edward Szufranowicz
- Paweł Padusiński, uczeń kl. 4, I Liceum Ogólnokształcące w Koszalinie, nauczyciel - mgr Stefan Turowski
XLV Olimpiada Fizyczna w roku szkolnym 1995/1996
Z naszego okręgu w zawodach finałowych wzięło udział 4 zawodników, którzy uzyskali następującą klasyfikację:
- Franciszek Rodziewicz - laureat, 11. miejsce; uczeń kl. 4, I LO w Gorzowie Wlkp., nauczyciel - mgr Zbigniew Łuczka
- Piotr Kalita - finalista, uczeń kl. 4; I Liceum Ogólnokształcące w Koszalinie, nauczyciel - mgr Stefan Turowski
- Paweł Padusiński - finalista, uczeń kl. 3; I Liceum Ogólnokształcące w Koszalinie, nauczyciel - mgr Stefan Turowski
- Michał Przybytek - finalista, uczeń kl. 3; Liceum Ogólnokształcące w Koszalinie, nauczyciel - mgr Roman Chorzępa
XLIV Olimpiada Fizyczna w roku szkolnym 1994/1995
Z naszego okręgu w zawodach III stopnia wzięło udział 6 zawodników, którzy uzyskali następującą klasyfikację:
- Ernest Jankowski - laureat, 7. miejsce; uczeń kl. 4, I Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze, nauczycielka - mgr Arleta Hołowacz
- Franciszek Rodziewicz - finalista, uczeń kl. 4; I LO w Gorzowie Wlkp., nauczyciel - mgr Zbigniew Łuczka
- Piotr Kalita - finalista, uczeń kl. 4; I Liceum Ogólnokształcące w Koszalinie, nauczyciel - mgr Stefan Turowski
- Michał Gulczyński - finalista; uczeń kl. 4, XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - mgr Zbigniew Słówko
- Marek Rafałowicz - finalista; uczeń kl. 4, XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - mgr Zbigniew Słówko
- Jarosław Korbicz - finalista; uczeń kl. 4, I Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze, nauczycielka - mgr Arleta Hołowacz
XLIII Olimpiada Fizyczna w roku szkolnym 1993/1994
Z naszego okręgu w zawodach III stopnia wzięło udział 9 zawodników, którzy uzyskali następującą klasyfikację:
- Marek Czajkowski – laureat, 1. miejsce; uczeń kl. 3, XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - mgr Zbigniew Słówko
- Ernest Jankowski - laureat, 7. miejsce; uczeń kl. 3, I Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze, nauczycielka - mgr Arleta Hołowacz
- Paweł Zych - laureat, 10. miejsce; uczeń kl. 4, I Liceum Ogólnokształcące w Koszalinie, nauczycielka - mgr Mirosława Bieńkowska
- Dariusz Dziuda - laureat, 11. miejsce; uczeń kl. 5, Zespół Szkół Elektronicznych w Zielonej Górze, nauczycielka - mgr E. Kubina
- Gabriela Cantemir - finalistka; uczennica kl. 4; VII Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze, nauczyciel - mgr inż. Krzysztof Szponer
- Piotr Kalita - finalista, uczeń kl. 4; I Liceum Ogólnokształcące w Koszalinie, nauczyciel - mgr Stefan Turowski
- Leszek Piotrowski - finalista; uczeń kl. 5, Zespół Szkół Elektroniczno-Elektrycznych w Koszalinie, nauczyciel - mgr Waldemar Grężlikowski
- Marek Rafałowicz - finalista; uczeń kl. 3, XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - mgr Zbigniew Słówko
- Tomasz Tarnawski - finalista; uczeń kl. 4, V Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - mgr Henryk Galus
XLII Olimpiada Fizyczna w roku szkolnym 1992/1993
Z naszego okręgu w zawodach III stopnia wzięło udział 7 zawodników, którzy uzyskali następującą klasyfikację:
- Marek Czajkowski – laureat, 11. miejsce; uczeń kl. 2, XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - mgr Zbigniew Słówko
- Wojciech Basałaj - finalista; uczeń kl. 4, Liceum Ogólnokształcące w Świnoujściu, nauczyciel - mgr S. Sroka
- Zbigniew Idziaszek - finalista; uczeń kl. 4, III Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - mgr Ryszard Kazior
- Ernest Jankowski - finalista; uczeń kl. 2, I Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze, nauczycielka - mgr Arleta Hołowacz
- Michał Okoniewski - finalista; uczeń kl. 4, I Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze, nauczycielka - mgr Jadwiga Fojt-Jasińska
- Krzysztof Piontek - finalista; uczeń kl. 4, Liceum Ogólnokształcące w Wolsztynie, naucz. - mgr M. Riedel
- Marek Staszczuk - finalista; uczeń kl. 4, I Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze, nauczyciel - mgr Andrzej Maciejewski
XLI Olimpiada Fizyczna w roku szkolnym 1991/1992
Z naszego okręgu w zawodach III stopnia wzięło udział 6 zawodników, którzy uzyskali następującą klasyfikację:
- Marek Czajkowski – laureat, 2. miejsce; uczeń kl. 1, XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - mgr Tomasz Lisowski
- Cezary Sobaniec - laureat, 6. miejsce; uczeń kl. 4, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Koszalinie, nauczyciel - mgr Stefan Turowski
- Marcin Górniak - finalista; uczeń kl. 4, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Gorzowie Wlkp., nauczyciel - mgr Jacek Kiecana
- Piotr Krysiuk - finalista; uczeń kl. 4, Liceum Ogólnokształcące w Sulęcinie, nauczyciel - mgr J. Szulc
- Rafał Kuchcik - finalista; uczeń kl. 4, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Gorzowie Wlkp., nauczyciel - mgr Jacek Kiecana
- Marek Staszczuk – finalista; ucz. kl. 3, I Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze, nauczyciel - mgr Andrzej Maciejewski
XL Olimpiada Fizyczna w roku szkolnym 1990/1991
Z naszego okręgu w zawodach III stopnia wzięło udział 6 zawodników, którzy uzyskali następującą klasyfikację:
- Olgierd Cybulski – laureat, 5. miejsce; uczeń kl. 4, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Koszalinie, nauczyciel - mgr Stefan Turowski
- Cezary Sobaniec - laureat, 13. miejsce; uczeń kl. 3, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Koszalinie, nauczyciel - mgr Stefan Turowski
- Krzysztof Bobrowski - laureat, 17. miejsce; uczeń kl. 4, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Stargardzie Szczec., nauczycielka - mgr Alina Jabłońska
- Tomasz Jędrzejczak - laureat, 25. miejsce; uczeń kl. 4, Liceum Ogólnokształcące w Drawsku Pomorskim, nauczyciel - mgr Tadeusz Adamowicz
- Bartosz Jura - finalista, uczeń kl. 4; Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Gorzowie Wlkp., nauczyciel - mgr Jacek Kiecana
- Piotr Krysiuk - finalista, uczeń kl. 3; Liceum Ogólnokształcące w Sulęcinie, nauczyciel - mgr Stanisław Kubiak
XXXIX Olimpiada Fizyczna w roku szkolnym 1989/1990
Z naszego okręgu w zawodach III stopnia wzięło udział 3 zawodników, którzy uzyskali następującą klasyfikację:
- Krzysztof Bobrowski - laureat, 4. miejsce; uczeń kl. 3, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Stargardzie Szczec., nauczycielka - mgr Alina Jabłońska
- Sebastian Radomski - laureat, 14. miejsce; uczeń kl. 4, VI Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - mgr Edward Szufranowicz
- Tomasz Jędrzejczak - finalista, uczeń kl. 3, Liceum Ogólnokształcące w Drawsku Pomorskim, nauczyciel - mgr Tadeusz Adamowicz
XXXVIII Olimpiada Fizyczna w roku szkolnym 1988/1989
Z naszego okręgu w zawodach III stopnia wzięło udział 2 zawodników, którzy uzyskali następującą klasyfikację:
- Marek Olifierczuk - finalista; uczeń kl. 4, Liceum Ogólnokształcące w Nowej Soli, nauczyciel - mgr A. Olifierczuk
- Sebastian Radomski - finalista; uczeń kl. 3, VI Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - mgr Edward Szufranowicz
XXXVII Olimpiada Fizyczna w roku szkolnym 1987/1988
Z naszego okręgu w zawodach III stopnia wzięło udział 8 zawodników, którzy uzyskali następującą klasyfikację:
- Tomasz Gulczyński - laureat, 21. miejsce; uczeń kl. 4, VI Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - mgr Edward Szufranowicz
- Maciej Burak - finalista, uczeń kl. 4; Zespół Szkół Elektrycznych w Zielonej Górze, nauczyciel - mgr E. Kubina
- Wiesław Czerwiński - finalista, uczeń kl. 4, V Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - mgr Henryk Galus
- Jacek Niewęgłowski - finalista; uczeń kl. 4; V Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - mgr Henryk Galus
- Marek Olifierczuk - finalista; uczeń kl. 3, Liceum Ogólnokształcące w Nowej Soli, nauczyciel - mgr A. Olifierczuk
- Piotr Pruchnicki - finalista; uczeń kl. 4, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Szprotawie, nauczyciel - mgr R. Darski
- Artur Stankiewicz - finalista; uczeń kl. 5, Zespół Szkół Elektrycznych w Zielonej Górze, nauczyciel - mgr Franciszek Biegowski
- Krzysztof Szarkowicz - finalista; uczeń kl. 4, V Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - mgr Henryk Galus
XXXVI Olimpiada Fizyczna w roku szkolnym 1986/1987
Z naszego okręgu w zawodach III stopnia wzięło udział 5 zawodników, którzy uzyskali następującą klasyfikację:
- Jan Karbowski – laureat, 9. miejsce; uczeń kl. 4, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Koszalinie, nauczyciel - mgr Stefan Turowski
- Leszek Szczeciński - laureat, 21. miejsce; uczeń kl. 4, V Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - mgr Stefan Żyliński
- Wiesław Czerwiński - laureat, 22. miejsce; uczeń kl. 3, V Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - mgr Stefan Żyliński
- Michał Nowicki - finalista; uczeń kl. 4, VI Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - mgr Edward Szufranowicz
- Piotr Olifierczuk - finalista; uczeń kl. 4, Liceum Ogólnokształcące w Nowej Soli, nauczycielka - mgr E. Jeżewska
XXXV Olimpiada Fizyczna w roku szkolnym 1985/1986
Z naszego okręgu w zawodach III stopnia wzięło udział 5 zawodników, którzy uzyskali zostali finalistami:
- Leszek Kaniecki, uczeń kl. 4; VI Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - mgr Edward Szufranowicz
- Piotr Meyer, uczeń kl. 4; V Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - mgr Mieczysław Prajsnar
- Artur Pawluć, uczeń kl. 4; VI Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - mgr Edward Szufranowicz
- Tomasz Pawłowski, uczeń kl. 4; VI Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - mgr Edward Szufranowicz
- Paweł Perkowski, uczeń kl. 4; VI Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - mgr Edward Szufranowicz
XXXIII Olimpiada Fizyczna w roku szkolnym 1983/1984
Z naszego okręgu w zawodach finałowych wzięło udział 2 zawodników, którzy uzyskali zostali finalistami:
- Sławomir Falkowski, uczeń kl. 3, Technikum Mechaniczno-Energetyczne w Szczecinie, nauczycielka - mgr Bronisława Sołtysiak
- Paweł Musiał, uczeń kl. 4, II Liceum Ogólnokształcące w Koszalinie, nauczycielka - mgr J.Skrzyńska
XXXII Olimpiada Fizyczna w roku szkolnym 1982/1983
Z naszego okręgu w zawodach finałowych wzięło udział 2 zawodników, którzy uzyskali zostali finalistami:
- Jacek Damek, uczeń kl. 3, Liceum Ogólnokształcące w Krośnie Odrzańskim, nauczyciel - mgr Roman Chorzępa
- Sławomir Marczyński, uczeń kl. 3, VI Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - mgr Edward Szufranowicz
XXXI Olimpiada Fizyczna w roku szkolnym 1981/1982
Z naszego okręgu w zawodach III stopnia wzięło udział 2 zawodników, którzy uzyskali zostali finalistami:
- Jan Czarnota, Liceum Ogólnokształcące w Złotowie, nauczyciel - mgr J. Wejner
- Robert Owczarek, IX Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczycielka - mgr M. Radecka
XXX Olimpiada Fizyczna w roku szkolnym 1980/1981
Z naszego okręgu w zawodach III stopnia wzięło udział 5 zawodników na 75, którzy uzyskali następującą klasyfikację:
- Grzegorz Majcher – laureat, 6. miejsce; uczeń kl. 4, II Liceum Ogólnokształcące w Koszalinie, nauczyciel - mgr Daniel Szumotalski
- Edwin Dudziak - finalista, Liceum Ogólnokształcące w Pile, nauczyciel - mgr W.Wolsztyński
- Jacek Kabaciński - finalista, uczeń kl. 4; V Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - mgr Stefan Żyliński
- Tomasz Sokół - finalista, uczeń kl. 4; Liceum Ogólnokształcące w Międzyrzeczu, naucz. - mgr W. Gołąbek
- Sławomir Wojtyga - finalista, uczeń kl. 4; Liceum Ogólnokształcące w Żarach, naucz. - mgr S. Marcinkiewicz
XXIX Olimpiada Fizyczna w roku szkolnym 1979/1980
Z naszego okręgu w zawodach III stopnia wziął udział 1 zawodnik na 81, który został finalistą
XXVIII Olimpiada Fizyczna w roku szkolnym 1978/1979
Z naszego okręgu w zawodach III stopnia wzięło udział 5 zawodników na 80 z 13 okręgów, którzy uzyskali następującą klasyfikację:
- Michał Sośnicki - laureat, 7. miejsce; uczeń kl. 4, V Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - mgr Mieczysław Prajsnar
- Henryk Sapa - laureat, 20. miejsce; uczeń kl. 4, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Goleniowie, nauczycielka - mgr Teresa Ginielewicz
- Marek Boehlke - finalista, uczeń kl. 4; V Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - mgr Stefan Żyliński
- Marek Cinal - finalista, uczeń kl. 4; II Liceum Ogólnokształcace w Gorzowie Wlkp., nauczyciel - mgr Kazimierz Giziński
- Krzysztof Kocoń - finalista, uczeń kl. 4; Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Stargardzie Szczec., nauczycielka - mgr Alina Jabłońska
XXVII Olimpiada Fizyczna w roku szkolnym 1977/1978
Z naszego okręgu w zawodach finałowych wzięło udział 5 zawodników na 80, którzy uzyskali następującą klasyfikację:
- Wiesław Stochmal - laureat, 5. miejsce; uczeń kl. 4, V Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - mgr Stefan Żyliński
- Marek Boehlke - laureat, 10. miejsce; uczeń kl. 3, V Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - mgr Stefan Żyliński
- Jarosław Gondzik - finalista; uczeń kl. 4, V Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, nauczyciel - mgr Stefan Żyliński
- Czesław Jasiukiewicz - finalista; uczeń kl. 3, Zespół Szkół Elektrycznych w Zielonej Górze, nauczyciel - mgr Piotr Wołuń
- Krzysztof Kocoń - finalista, uczeń kl. 3, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Stargardzie Szczec., nauczycielka - mgr Alina Jabłońska
XXVI Olimpiada Fizyczna w roku szkolnym 1976/1977
Z naszego okręgu w zawodach finałowych wzięło udział 7 zawodników, którzy uzyskali następującą klasyfikację:
- Wojciech Ankudowicz - laureat, 4/5. miejsce; uczeń kl. 5, Zespół Szkół Elektrycznych w Zielonej Górze, nauczyciel - mgr Piotr Wołuń
- Mirosław Adamski - finalista; Technikum Elektryczne w Koszalinie
- Zygmunt Gryczyński - finalista; Liceum Ogólnokształcące w Łobzie
- Paweł Kubicki - finalista; Liceum Ogólnokształcące w Świnoujściu
- Roman Pniewski - finalista; Technikum Mechaniczno-Energetyczne w Szczecinie
- Wiesław Stochmal - finalista; V Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie
- Bogumił Wójcik - finalista; VII Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze
XXV Olimpiada Fizyczna w roku szkolnym 1975/1976
Z naszego okręgu w zawodach finałowych wzięło udział 2 zawodników na 78, którzy zostali finalistami:
- Wojciech Ankudowicz, uczeń kl. 4, Technikum Elektryczne w Zielonej Górze
- Zbigniew Zieliński, uczeń kl. 3, VII Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze
WIĘCEJ
Z wynikami obecnej i poprzednich olimpiad można zapoznać się w dziale WYNIKI
Natomiast z wynikami ogólnopolskimi - na stronie WWW Komitetu Głównego Olimpiady Fizycznej
Listy Laureatów i wyróżnionych w zawodach finałowych
I OF (1951/1952)
II OF (1952/1953)
III OF (1953/1954)
IV OF (1954/1955)
V OF (1955/1956)
VI OF (1956/1957)
VII OF (1957/1958)
VIII OF (1958/1959)
IX OF (1959/1960)
X OF (1960/1961)
XI OF (1961/1962)
XII OF (1962/1963)
XIII OF (1963/1964)
XIV OF (1964/1965)
XV (OF) (1965/1966)
XVI OF (1966/1967)
XVII OF (1967/1968)
XVIII OF (1968/1969)
XIX OF (1969/1970)
XX OF (1970/1971)
XXI OF (1971/1972)
XXII OF (1972/1973)
XXIII OF (1973/1974)
XXIV OF (1974/1975)
XXV OF (1975/1976)
XXVI OF (1976/1977)
XXVII OF (1977/1978)
XXVIII OF (1978/1979)
XXIX OF (1979/1970)
XXX OF (1980/1981)
XXXI OF (1981/1982)
XXXII OF (1982/1983)
XXXIII OF (1983/1984)
XXXIV OF (1984/1985)
XXXV OF (1985/1986)
XXXVI OF (1986/1987)
XXXVII OF (1987/1988)
XXXVIII (1988/1989)
XXXIX OF (1989/1990)
XL OF (1990/1991)
XLI OF (1991/1992)
XLII (1992/1993)
XLIII OF (1993/1994)
XLIV OF (1994/1995)
XLV OF (1995/1996)
XLVI OF (1996/1997)
XLVII OF (1997/1998)
XLVIII OF (1998/1999)
XLIX OF (1999/2000)
L OF (2000/2001)
LI OF (2001/2002)
LII OF (2002/2003)
LIII OF (2003/2004)
LIV OF (2004/2005)
LV (2005/2006)
LVI OF (2006/2007)
LVII OF (2007/2008)
LVIII OF (2008/2009)
LIX OF (2009/2010)
LX OF (2010/2011)
LXI OF (2011/2012)
LXII OF (2012/2013)
LXIII OF (2013/2014)
LXIV OF (2014/2015)
LXV OF (2015/2016)
LXVI OF (2016/2017)